English Nasıl Kullanırım?

Hoş geldiniz

İstanbul Havalimanı hakkındaki sorularınızın cevaplarına ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Facebook veya e-posta adresinizle giriş yapınız.
"Otopark" aramanızla eşleşen sonuçlar
ERİŞİLEBİLİR HAVALİMANI Tekerlekli sandalye ve asistanlık hizmetini nasıl alırım? İGA İstanbul Havalimanı 27.10.2021 METİN

Tekerlekli sandalye ile beraber asistanlık hizmeti havayolları tarafından sağlanmaktadır. Uçuşunuzdan 48 saat önce havayolunuzla iletişime geçerek asistanlık hizmeti almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Rezerve ettiğiniz asistanlık hizmetini terminal giriş kapılarının hemen öncesinde sağ tarafta bulunan Asistan Çağrı Noktalarımızdaki telefonu kullanarak geldiğinizi haber verebilir, asistanınızı giriş kapısının hemen arkasında bulunan banka dinlenerek bekleyebilirsiniz. Yolcu olmayan, karşılama ya da uğurlama için havalimanımızda bulunan ve tekerlekli sandalyeye ihtiyacı bulunan misafirlerimiz, 2. ve 5. giriş kapıları karşısındaki danışmalar ile gelen yolcu karşılama noktasındaki danışmalarımızdan taleplerini yaparak pasaport yada kimlikle ücretsiz tekerlekli sandalye hizmetimizden faydalanabilirler. (Yolcu yakınlarına tekerlekli sandalye hizmeti pandemi sebebiyle verilememektedir.)

PAYLAŞ :
DİĞER Havalimanında sigara içilmeyen açık hava terası var mı? İGA İstanbul Havalimanı 18.10.2021 METİN

İstanbul Havalimanı’nda uçuşunu bekleyen misafirlerimizin vakit geçirebileceği “Sigara İçilmeyen Temiz Hava Terası” terminal binasında hizmete açılmıştır. Teras, uçuş kapıları bölgesinde B kapılarının bulunduğu iskelenin hemen başında, sol tarafta yer almaktadır.

PAYLAŞ :
COVID 19 İstanbul Havalimanı’nda aşı olabilir miyim? İGA İstanbul Havalimanı 14.09.2021 METİN

İstanbul Havalimanı Aşı Merkezi'nde hem gelen hem de giden, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımız, Sağlık Bakanlığı'nın açıklaması doğrultusunda aşıdan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

İstanbul Havalimanı’na girişte biletlerini ve HES kodlarını ibraz eden ve Covid-19 aşısı e-Nabız sistemine tanımlanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımız, “mRNA Covid-19 Aşı Uygulaması Bilgilendirme ve Onam Formu” başlıklı belgeyi Aşı Merkezi’nden temin edip imzalayarak, haftanın 7 günü saat 09:00 – 17:00 arasında aşılarını olabilmektedir.

PAYLAŞ :
OTOPARK Temmuz ayında havalimanında otopark ücretleri ne kadar? İGA İstanbul Havalimanı 09.09.2021 METİN

İstanbul Havalimanı’nda tüm misafirlerimize otopark hizmetimiz Temmuz ayında %50 indirimli

PAYLAŞ :
COVID 19 İstanbul Havalimanı test merkezinde PCR, Antikor ve Antijen testlerini yaptırabilir miyim? İGA İstanbul Havalimanı 09.06.2021 METİN

İstanbul Havalimanı terminali içerisinde 5.000 metrekarelik PCR test merkezi yolcularımıza 7/24 hizmet vermektedir. Bu merkez, günde 20.000’den fazla test yapabilme kapasitesine sahip. Test merkezinde PCR, Antikor ve Antijen testlerinizi yaptırabilir, birden fazla test yaptırabileceğiniz sağlık kuruluşu sayesinde sıra beklemeden sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilirsiniz.

Türkiye’ye giriş yapacak yolcularımız, tek kurumsal site olan 'register.health.gov.tr' adresi üzerinden Türkiye’ye Giriş Formu'na ücretsiz olarak erişebilmektedir.

​Test merkezi ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

 • PCR testi 1.5 saat içinde sonuçlanır,
 • Antijen testi 20dk içinde sonuçlanır,
 • Antikor testi 45 dk içinde sonuçlanır,
 • Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir,
 • Whatsapp’tan sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilirsiniz.

 

Test hizmeti veren sağlık kuruluşları:

 • Şafak Sağlık Grubu
 • Biotest
 • TRG Uluslararası Sağlık Hizmetleri

Yolcularına ayrıcalıklı hizmet sunan İGA, kişiye özel havalimanı deneyimi iddiasıyla İGA PASS üyeleri için PCR test rezervasyonu da sunuyor. İGA PASS yolcu programına ait rezervasyon adresi üzerinden (reservation@igapass.com) işlem yapan yolcular, sıra beklemeden hızlı bir şekilde test olabiliyor ve sonuçlarını kısa bir sürede öğrenebiliyor.

 

İstanbul Havalimanı’nda PCR Test Süreci

Covid-19 PCR testini yaptırmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

​1. "Test yaptırmak istiyorum" butonuna tıklayarak, sıra numaranızı alınız.
2. Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
3. Gişeden kayıt yaptırarak barkodunuzu alınız.
4. Numune verme bölümüne geçerek numune verebilirsiniz.
5. Test Sonucunu almak için numaratörden ‘‘Test sonucu almak istiyorum’’ butonunu tıklayarak sıra numarası almanız gerekmektedir.

Yolcuların daha önce koronavirüs (COVID-19) geçirip geçirmediklerini kontrol etmek için yaptırabilecekleri Antikor testi (kan testi) ile kişinin hasta olup olmadığını tanımlayan Antijen testlerini bu test merkezinde yaptırarak hızlıca sonuçlarına ulaşabileceklerdir.

Nerede Test Yaptırabilirim?

Testler doğrudan İstanbul Havalimanı’nda, Gelen Yolcu katı 14 Numaralı çıkış kapısının bulunduğu test merkezinde yapılmaktadır. PCR, Antikor ya da Antijen testi yaptıran yolcular, işlemleri için herhangi bir hastaneye gönderilmezken, testler İstanbul Havalimanı’nda kurulan laboratuvarlarda sonuçlandırılıyor.

Test Sonuçlarına Nasıl Ulaşabilirim?

TC vatandaşları, enabiz.gov.tr​ e-nabız sistemine giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Tahlillerim" sekmesindeki Covid-19 sonucu hanesine tıklayarak test sonucunu öğrenebilirler.
Yabancı yolcularımız ise test sonuçlarını, test yaptırdıkları alandaki danışmalardan çıktı alarak öğrenebilmektedir.

 ​

İstanbul Havalimanı’nda Covid Önlemleri

İstanbul Havalimanı’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında yolcular ve çalışanlar için tüm önlemler alınmıştır. Detaylı bilgi için Covid-19 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. ​

PAYLAŞ :
ERİŞİLEBİLİR HAVALİMANI Görme yeti farklılığı olan misafirler için geliştirilen iç navigasyon programı var mı? İGA İstanbul Havalimanı 21.05.2021 METİN

Görme yeti farklılığı olan misafirlerimiz için İstanbul Airport uygulamamızın içinde Sesli Adımlar geliştirmesi yapılmıştır. Telefonunu "sesli asistan" özelliği ile kullanan misafirlerimiz mobil uygulamadan haritayı açtıklarında harita Sesli Adımlar özelliği ile açılmaktadır. Telefonunu "sesli asistan" özelliği ile kullanmayan misafirlerimiz haritayı açtıktan sonra sağ üstte çıkan yürüyen insan ikonuna tıkladıklarında harita sesli adımlar arayüzüyle açılmaktadır. Sesli adımlar ile misafirlerimiz mekan, uçuş kapısı sorgusu yapabilir, adım adım rota çizdirebilir, bulunduğu konumu öğrenebilir ve telefonlarını tuttukları yönde ne olduğuna yönelik bilgi alabilirler. Sesli adımlar ile ilgili filmimizi buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=-N6saVODI8E

PAYLAŞ :
ERİŞİLEBİLİR HAVALİMANI Görme engelli misafirler için kılavuz yollar var mıdır? İGA İstanbul Havalimanı 21.05.2021 METİN

Beyaz baston kullanan görme engelli misafirlerimiz için 1., 3. ve 7. giriş kapılarında kaldırımdan başlayan kılavuz yollar, giriş kapısı öncesinde sağa dönerek asistan çağrı telefonuna ya da düz devam ederek engelli öncelikli güvenlik kontrol noktasına kadar ilerlemektedir. 1. giriş kapısına yakın bölgelerde yoğunluklu iç hatlar check-in masaları, 3. giriş kasına yakın bölgelerde THY iç hatlar ve dış hatlar check-in masaları, 7. giriş kapısına yakın bölgelerde ise yoğunluklu olarak dış hatlar diğer havayollarının check-in masaları bulunmaktadır. Diğer havayollarının check-in noktaları koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güvenlik kontrol noktasından danışmaya kadar ilerleyen kılavuz yollar 1. ve 3. giriş kapılarında iç hatlarda uçuş kapılarına kadar ilerleyen tek şeritli Erişilebilir Rota ile de birleşmektedir. Gelen yolcular için iç hatlar ve dış hatlarda bagaj alım sonrasından başlayan kılavuz yollar danışmalara da uğrayarak, taksilere ulaşılabilen çıkış kapısına kadar devam etmektedir. Özel bir araçla havalimanından alınacak ya da toplu taşıma ile ulaşımını sağlayacak misafirlerimiz çıkış kapısına gelmeden önce sağa asansöre doğru ilerleyen kılavuz yolları takip ederek -2 ulaşım katına inebilir, buradan kaldırımın sonuna kadar kılavuz yollardan destek alabilirler. Kılavuz yolun bittiği noktada ulaşım araçları konusunda destek olabilecek personeller bölgede bulunmaktadır.

PAYLAŞ :
COVID 19 Koronavirüs önlemleri kapsamında yeme içme alanlarında hangi önlemler alınmaktadır? İGA İstanbul Havalimanı 12.01.2021 METİN
 • Yiyecek ve içecek alanlarında masalar arası 2 metre olacak şekilde sosyal mesafeye uygun masa düzeni kurulmuştur.
 • Açık büfe ürünler yerine paketli ürünler arttırılmıştır. 
 • Servis için tek kullanımlık çatal-bıçak-tabak, baharat, bardak vb. ürünler misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur. 
 • Kasa önlerine otomatik sensörlü dezenfektanlar yerleştirilmiştir.
 • Basılı menüler yerine menuboard ve dijital ekranlar konumlandırılmıştır. 
 • Masa ve sandalyeler belli bir periyotta temizlenmesinin yanında, her kullanımdan sonra da en az %70 alkol içeren temizleyiciler ile dezenfekte edilmektedir. 
PAYLAŞ :
COVID 19 Yurt dışı çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka bir ülkeye uçuş yapacak yolcular nelere dikkat etmeliler? İGA İstanbul Havalimanı 05.01.2021 METİN

Yurt dışı çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka bir ülkeye yapılacak uçuşlarda; uçuş öncesi PCR testi ibraz edilmesi gerekliliği resmi otoritelerin aldığı yeni karar uyarınca güncellenmiştir. Transit yolcularımızın, PCR testi gerekliliği, yaş sınırı ve süre yönlendirmeleri bakımından varış ülkesi kurallarını dikkate almaları gerekmektedir.

PAYLAŞ :
DAHA FAZLA YÜKLE
Copyright © 2021 İGA

Soru Sor

Lütfen bekleyiniz.
Sorunuz bize ulaşmıştır teşekkür ederiz.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İGA HAVALİMANI İŞLETMESİ A.Ş. AYDINLATMA METNİ

1. Giriş
İşbu Aydınlatma Metni; İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (“Şirket”) olarak internet ziyaretçilerimiz olan gerçek kişilere ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve Avrupa Veri Koruma Tüzüğü (“GDPR”) başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesinin ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır. Şirketimiz ile paylaşılmış olan tüm kişisel veriler hukuka uygun bir şekilde, faaliyet ve hizmet amaçlarımız ile bağlantılı ve ölçülü olarak işlenebilecektir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi Amaçları
Kişisel verileriniz Şirket tarafından, veri sahiplerinin talep, öneri, şikayet ve bildirimlerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması; veri sahibi ile iletişime geçilebilmesi; ileride çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi; veri sahibinin hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi; Şirket’in hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi amaçlarıyla, Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak işlenecektir.

3. Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz Kanuni yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla yetkili resmi kurum ve kuruluşlar ile kanunen yetkilendirilmiş özel kişilere ilgili mevzuatta öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri aktarma şartları ve amaçlarına uygun olarak aktarılabilecektir.

Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz (…) otomatik yöntemlerle; Şirket’e ait internet adresleri üzerinden bizzat veri sahibi tarafından bilgi verilmesi veya sistem üzerinden talep ve formların iletilmesi suretiyle elde edilmektedir. Söz konusu kişisel verilerinizin Şirket tarafından işlenmesindeki hukuki sebepler; Veri sahibinin Açık Rıza metninde, Kanun’un 5.maddesinin birinci fıkrası uyarınca vermiş olduğu rıza ile Kanun’un 5.maddesinin ikinci fıkrasının ç, e ve f bentlerinde belirtilen açık rızanın istisnası olan hallerdir. Kişisel verileriniz belirtilen hukuki sebeplerle yürürlükte olan her türlü mevzuata uygun şekilde ve işbu Aydınlatma Metninin 4. ve 5. maddelerinde belirtilen amaçlarla Şirketimiz tarafından toplanmaktadır.

5. Veri Sahibinin md.11’de Belirtilen Hakları
Veri sahipleri, veri sorumlusu olarak hareket eden Şirket’e başvurarak kendisiyle ilgili; kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verisinin işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişiler hakkında bilgilendirilme; kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini talep etme; 6698 sayılı Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini talep etme; Kanun’un 11. maddesinin (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir. Veri sahipleri, dp@igairport.com adresi üzerinden taleplerini veri sorumlusuna iletebilirler.