English Nasıl Kullanırım?

Hoş geldiniz

İstanbul Havalimanı hakkındaki sorularınızın cevaplarına ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Facebook veya e-posta adresinizle giriş yapınız.
"Otopark" aramanızla eşleşen sonuçlar
DİĞER Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edilen uçuşlar hangileridir ve iptal edilen uçuşlarım için ne yapmalıyım? İGA İstanbul Havalimanı 16.03.2020 METİN

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle kesilen havayolu bağlantılarıyla ilgili güncel bilgiler için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı web sitesindeki duyuruların düzenli olarak takip edilmesi, iptal edilen uçuşların değişim/iade işlemleriyle ilgili havayolu şirketleriyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 

PAYLAŞ :
COVID 19 Koronavirüs önlemleri kapsamında yeme içme alanlarında hangi önlemler alınmaktadır? İGA İstanbul Havalimanı 12.01.2021 METİN
 • Yiyecek ve içecek alanlarında masalar arası 2 metre olacak şekilde sosyal mesafeye uygun masa düzeni kurulmuştur.
 • Açık büfe ürünler yerine paketli ürünler arttırılmıştır. 
 • Servis için tek kullanımlık çatal-bıçak-tabak, baharat, bardak vb. ürünler misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur. 
 • Kasa önlerine otomatik sensörlü dezenfektanlar yerleştirilmiştir.
 • Basılı menüler yerine menuboard ve dijital ekranlar konumlandırılmıştır. 
 • Masa ve sandalyeler belli bir periyotta temizlenmesinin yanında, her kullanımdan sonra da en az %70 alkol içeren temizleyiciler ile dezenfekte edilmektedir. 
PAYLAŞ :
COVID 19 Yurt dışı çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka bir ülkeye uçuş yapacak yolcular nelere dikkat etmeliler? İGA İstanbul Havalimanı 05.01.2021 METİN

Yurt dışı çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka bir ülkeye yapılacak uçuşlarda; uçuş öncesi PCR testi ibraz edilmesi gerekliliği resmi otoritelerin aldığı yeni karar uyarınca güncellenmiştir. Transit yolcularımızın, PCR testi gerekliliği, yaş sınırı ve süre yönlendirmeleri bakımından varış ülkesi kurallarını dikkate almaları gerekmektedir.

PAYLAŞ :
OTOPARK Ocak ayında havalimanında otopark ücretleri ne kadar? İGA İstanbul Havalimanı 01.01.2021 METİN

İstanbul Havalimanı’nda tüm misafirlerimize otopark hizmetimiz Ocak ayında %50 indirimli

PAYLAŞ :
COVID 19 Havalimanında maske ve dezenfektan satın alabileceğim bir yer var mı? İGA İstanbul Havalimanı 17.09.2020 METİN

Havalimanı girişlerinde ve terminal binasında kişisel koruyucu ekipmanlarınızı satın alabileceğiniz otomatlar bulunmaktadır.

PAYLAŞ :
OTOPARK İGA Pass Hizmeti Nasıl Kullanırım? İGA İstanbul Havalimanı 27.08.2020 METİN

Satın aldığınız paketteki haklarınızı Istanbul Airport uygulamasında yer alan QR menüsünde görebilirsiniz. Hizmetten yararlanmak için ilgili hizmet noktalarında QR kodunuzu okutmanız yeterlidir.
Paketi satın aldığınızda uygulamanın QR menüsünde aşağıdaki şekilde paketinizi ve okutmanız gereken QR’ı görebilirsiniz.

PAYLAŞ :
COVID 19 Koronavirüs önlemleri kapsamında yeme içme alanlarında hangi önlemler alınmaktadır? İGA İstanbul Havalimanı 02.07.2020 METİN
 • Yiyecek ve içecek alanlarında masalar arası 2 metre olacak şekilde sosyal mesafeye uygun masa düzeni kurulmuştur.
 • Açık büfe ürünler yerine paketli ürünler arttırılmıştır. 
 • Servis için tek kullanımlık çatal-bıçak-tabak, baharat, bardak vb. ürünler misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur. 
 • Kasa önlerine otomatik sensörlü dezenfektanlar yerleştirilmiştir.
 • Basılı menüler yerine menuboard ve dijital ekranlar konumlandırılmıştır. 
 • Masa ve sandalyeler belli bir periyotta temizlenmesinin yanında, her kullanımdan sonra da en az %70 alkol içeren temizleyiciler ile dezenfekte edilmektedir. 
PAYLAŞ :
Copyright © 2021 İGA

Soru Sor

Lütfen bekleyiniz.
Sorunuz bize ulaşmıştır teşekkür ederiz.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İGA HAVALİMANI İŞLETMESİ A.Ş. AYDINLATMA METNİ

1. Giriş
İşbu Aydınlatma Metni; İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (“Şirket”) olarak internet ziyaretçilerimiz olan gerçek kişilere ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve Avrupa Veri Koruma Tüzüğü (“GDPR”) başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesinin ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır. Şirketimiz ile paylaşılmış olan tüm kişisel veriler hukuka uygun bir şekilde, faaliyet ve hizmet amaçlarımız ile bağlantılı ve ölçülü olarak işlenebilecektir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi Amaçları
Kişisel verileriniz Şirket tarafından, veri sahiplerinin talep, öneri, şikayet ve bildirimlerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması; veri sahibi ile iletişime geçilebilmesi; ileride çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi; veri sahibinin hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi; Şirket’in hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi amaçlarıyla, Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak işlenecektir.

3. Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz Kanuni yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla yetkili resmi kurum ve kuruluşlar ile kanunen yetkilendirilmiş özel kişilere ilgili mevzuatta öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri aktarma şartları ve amaçlarına uygun olarak aktarılabilecektir.

Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz (…) otomatik yöntemlerle; Şirket’e ait internet adresleri üzerinden bizzat veri sahibi tarafından bilgi verilmesi veya sistem üzerinden talep ve formların iletilmesi suretiyle elde edilmektedir. Söz konusu kişisel verilerinizin Şirket tarafından işlenmesindeki hukuki sebepler; Veri sahibinin Açık Rıza metninde, Kanun’un 5.maddesinin birinci fıkrası uyarınca vermiş olduğu rıza ile Kanun’un 5.maddesinin ikinci fıkrasının ç, e ve f bentlerinde belirtilen açık rızanın istisnası olan hallerdir. Kişisel verileriniz belirtilen hukuki sebeplerle yürürlükte olan her türlü mevzuata uygun şekilde ve işbu Aydınlatma Metninin 4. ve 5. maddelerinde belirtilen amaçlarla Şirketimiz tarafından toplanmaktadır.

5. Veri Sahibinin md.11’de Belirtilen Hakları
Veri sahipleri, veri sorumlusu olarak hareket eden Şirket’e başvurarak kendisiyle ilgili; kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verisinin işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişiler hakkında bilgilendirilme; kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini talep etme; 6698 sayılı Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini talep etme; Kanun’un 11. maddesinin (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir. Veri sahipleri, dp@igairport.com adresi üzerinden taleplerini veri sorumlusuna iletebilirler.