English Nasıl Kullanırım?

Hoş geldiniz

İstanbul Havalimanı hakkındaki sorularınızın cevaplarına ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Facebook veya e-posta adresinizle giriş yapınız.
"Otopark" aramanızla eşleşen sonuçlar
DİĞER Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edilen uçuşlar hangileridir ve iptal edilen uçuşlarım için ne yapmalıyım? İGA İstanbul Havalimanı 16.03.2020 METİN

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle kesilen havayolu bağlantılarıyla ilgili güncel bilgiler için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı web sitesindeki duyuruların düzenli olarak takip edilmesi, iptal edilen uçuşların değişim/iade işlemleriyle ilgili havayolu şirketleriyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 

PAYLAŞ :
İGA PASS İGA Pass Nasıl Satın Alabilirim? İGA İstanbul Havalimanı 04.11.2019 METİN

IGA Pass üyelik paketlerini;

> www.igapass.com web sitesi,
> Istanbul Airport mobil uygulaması,
> Havalimanı içerisinde yer alan IGA Pass hizmet ve satış noktalarından satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ :
İGA PASS İGA Pass Hizmeti Nasıl Kullanırım? İGA İstanbul Havalimanı 04.11.2019 GÖRSEL

Satın aldığınız paketteki haklarınızı Istanbul Airport uygulamasında yer alan QR menüsünde görebilirsiniz. Hizmetten yararlanmak için ilgili hizmet noktalarında QR kodunuzu okutmanız yeterlidir.
Paketi satın aldığınızda uygulamanın QR menüsünde aşağıdaki şekilde paketinizi ve okutmanız gereken QR’ı görebilirsiniz.

PAYLAŞ :
AİLE / ÇOCUK Havalimanında bebeğimi emzirmek için odalar var mı? İGA İstanbul Havalimanı 04.06.2020 METİN

Havalimanımızda bebeğinizi emzirip, bebeğinizin altını değiştirebileceğiniz giden yolcu uçuş kapısı iskelelerinin her birinde 2’şer adet, giden yolcu katı check-in bölgesinde 1 adet, gelen yolcu karşılama alanında 1 adet, transfer bölgesinde 1 adet olmak üzere toplam 13 adet emzirmeye müsait bebek bakım odamız bulunmaktadır. Aşağıda haritada belirtilen bu odalarımızın konumuna aynı zamanda https://www.istairport.com/tr/yolcu/havalimani-rehberi/havalimani-haritasi havalimanı haritamız ya da IOS/Android cihazınıza yükleyeceğiniz Istanbul Airport mobil uygulamamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ :
UÇUŞ / BAGAJ Uçakta unuttuğum kayıp eşyama nereden ulaşabilirim? İGA İstanbul Havalimanı 04.06.2020 METİN

Uçak içerisinde unutulan eşyalar seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz havayolu firmalarının anlaşmalı olduğu yer hizmetleri kuruluşlarına ait kayıp eşya ofislerinde muhafaza edilmesi nedeniyle havayolu şirketinizle iletişime geçmelisiniz.

PAYLAŞ :
HAVALİMANI HİZMETLERİ Havalimanında sigara içilebilir alan var mı? İGA İstanbul Havalimanı 04.06.2020 METİN

Havalimanımızda dış hatlar hava tarafında 10 adet, iç hatlar hava tarafında 3 adet olmak üzere toplam 13 adet yolcu sigara içme terasımız bulunmaktadır. Bu alanların konum bilgisine havalimanı haritamız https://www.istairport.com/tr/yolcu/havalimani-rehberi/havalimani-haritasi ya da IOS/Android cihazınıza yükleyeceğiniz Istanbul Airport mobil uygulamamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ :
HAVALİMANI HİZMETLERİ Havalimanında abdesthane, ibadethane bulunuyor mu? İGA İstanbul Havalimanı 04.06.2020 METİN

Havalimanımızda 22’si kadın, 22’si de erkeklere hizmet vermek üzere toplam 44 mescit ve giden yolcu katında F kapılarının bulunduğu F iskelesinde olmak üzere 1 adet diğer dinler dua adası bulunmaktadır. Bu alanların konum bilgisine https://www.istairport.com/tr/yolcu/havalimani-rehberi/havalimani-haritasi havalimanı haritamız ya da IOS/Android cihazınıza yükleyeceğiniz Istanbul Airport mobil uygulamamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ :
Copyright © 2021 İGA

Soru Sor

Lütfen bekleyiniz.
Sorunuz bize ulaşmıştır teşekkür ederiz.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İGA HAVALİMANI İŞLETMESİ A.Ş. AYDINLATMA METNİ

1. Giriş
İşbu Aydınlatma Metni; İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (“Şirket”) olarak internet ziyaretçilerimiz olan gerçek kişilere ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve Avrupa Veri Koruma Tüzüğü (“GDPR”) başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesinin ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır. Şirketimiz ile paylaşılmış olan tüm kişisel veriler hukuka uygun bir şekilde, faaliyet ve hizmet amaçlarımız ile bağlantılı ve ölçülü olarak işlenebilecektir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi Amaçları
Kişisel verileriniz Şirket tarafından, veri sahiplerinin talep, öneri, şikayet ve bildirimlerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması; veri sahibi ile iletişime geçilebilmesi; ileride çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi; veri sahibinin hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi; Şirket’in hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi amaçlarıyla, Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak işlenecektir.

3. Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz Kanuni yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla yetkili resmi kurum ve kuruluşlar ile kanunen yetkilendirilmiş özel kişilere ilgili mevzuatta öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri aktarma şartları ve amaçlarına uygun olarak aktarılabilecektir.

Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz (…) otomatik yöntemlerle; Şirket’e ait internet adresleri üzerinden bizzat veri sahibi tarafından bilgi verilmesi veya sistem üzerinden talep ve formların iletilmesi suretiyle elde edilmektedir. Söz konusu kişisel verilerinizin Şirket tarafından işlenmesindeki hukuki sebepler; Veri sahibinin Açık Rıza metninde, Kanun’un 5.maddesinin birinci fıkrası uyarınca vermiş olduğu rıza ile Kanun’un 5.maddesinin ikinci fıkrasının ç, e ve f bentlerinde belirtilen açık rızanın istisnası olan hallerdir. Kişisel verileriniz belirtilen hukuki sebeplerle yürürlükte olan her türlü mevzuata uygun şekilde ve işbu Aydınlatma Metninin 4. ve 5. maddelerinde belirtilen amaçlarla Şirketimiz tarafından toplanmaktadır.

5. Veri Sahibinin md.11’de Belirtilen Hakları
Veri sahipleri, veri sorumlusu olarak hareket eden Şirket’e başvurarak kendisiyle ilgili; kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verisinin işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişiler hakkında bilgilendirilme; kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini talep etme; 6698 sayılı Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini talep etme; Kanun’un 11. maddesinin (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir. Veri sahipleri, dp@igairport.com adresi üzerinden taleplerini veri sorumlusuna iletebilirler.