English Nasıl Kullanırım?

Hoş geldiniz

İstanbul Havalimanı hakkındaki sorularınızın cevaplarına ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Facebook veya e-posta adresinizle giriş yapınız.
"Otopark" aramanızla eşleşen sonuçlar
ERİŞİLEBİLİR HAVALİMANI Ayçiçeği yaka kartı uygulaması nedir? İGA İstanbul Havalimanı 30.01.2020 METİN

Otizm, demans (unutkanlık), kaygı bozukluğu, görme güçlüğü, duyma güçlüğü gibi görünmeyen engele sahip misafirlerimizin deneyimlerini Ayçiçeği (Sunflower) yaka kartı uygulaması ile iyileştirmeyi hedefliyoruz.

 

Eğer bu kartı takıyorsanız, personellerimiz görünmeyen bir engele sahip olduğunuzu, daha fazla desteğe ve zaman tanınmasına ihtiyacınız olabileceğini bilecekler. Kartınız özel durumunuzla ve yaşadığınız özel güçlüklerle ilgili bilgi vermiyor olacak; dolayısıyla özel bir gereksiniminize yönelik destek için lütfen personellerimize danışın.

PAYLAŞ :
COVID 19 HES (Hayat Eve Sığar) kodu nedir? İGA İstanbul Havalimanı 15.10.2020 METİN

HES (Hayat Eve Sığar) kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, havayolu şirketlerinden satın alacağınız bilet işlemlerinde Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

HES programı kapsamında belirlenen kişisel HES kodu tüm yurt içi uçuşlar ve Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlar için zorunluluktur.

HES kodu, T.C. Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden belirli aralıklarla sorgulanarak uçuşa katılımınız ile ilgili bir engel olup olmadığını kontrol etmektedir.

HES mobil uygulaması Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz indirilmektedir.

HES kodu olmadan uçak bileti satın alınamamakta ve online rezervasyon yapılamamaktadır.

HES kodu, HES mobil aracılığıyla ya da aralarında boşluk olacak şekilde HES, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son 4 rakamı ve HES kodunuz için geçerli olması gereken gün sayısını yazıp (Örnek: HES 12345678901 5376 30) 2023’e SMS yollayarak da edinebilmektedir.

E-devletteki ilgili https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden de HES kodu temin edilmektedir.

HES kodu belirli bir süre boyunca geçerli ya da süresiz olabilir. Kodunuzun sonn seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir. Aksi durumda rezervasyonunuz havayolu şirketi tarafından onaylanmayacaktır.

Sağlık Bakanlığınca seyahatine onay verilmeyen yoolcular, uçuş gerçekleştiremeyecektir.

PAYLAŞ :
OTOPARK Eylül ayında havalimanında otopark ücretleri ne kadar? İGA İstanbul Havalimanı 15.10.2020 METİN

İstanbul Havalimanı’nda tüm misafirlerimize otopark hizmetimiz Eylül ayında %50 indirimli!

PAYLAŞ :
COVID 19 Havalimanında maske ve dezenfektan satın alabileceğim bir yer var mı? İGA İstanbul Havalimanı 17.09.2020 METİN

Havalimanı girişlerinde ve terminal binasında kişisel koruyucu ekipmanlarınızı satın alabileceğiniz otomatlar bulunmaktadır.

PAYLAŞ :
OTOPARK İGA Pass Hizmeti Nasıl Kullanırım? İGA İstanbul Havalimanı 27.08.2020 METİN

Satın aldığınız paketteki haklarınızı Istanbul Airport uygulamasında yer alan QR menüsünde görebilirsiniz. Hizmetten yararlanmak için ilgili hizmet noktalarında QR kodunuzu okutmanız yeterlidir.
Paketi satın aldığınızda uygulamanın QR menüsünde aşağıdaki şekilde paketinizi ve okutmanız gereken QR’ı görebilirsiniz.

PAYLAŞ :
COVID 19 Koronavirüs önlemleri kapsamında yeme içme alanlarında hangi önlemler alınmaktadır? İGA İstanbul Havalimanı 02.07.2020 METİN
  • Yiyecek ve içecek alanlarında masalar arası 2 metre olacak şekilde sosyal mesafeye uygun masa düzeni kurulmuştur.
  • Açık büfe ürünler yerine paketli ürünler arttırılmıştır. 
  • Servis için tek kullanımlık çatal-bıçak-tabak, baharat, bardak vb. ürünler misafirlerimizin kullanımına sunulmuştur. 
  • Kasa önlerine otomatik sensörlü dezenfektanlar yerleştirilmiştir.
  • Basılı menüler yerine menuboard ve dijital ekranlar konumlandırılmıştır. 
  • Masa ve sandalyeler belli bir periyotta temizlenmesinin yanında, her kullanımdan sonra da en az %70 alkol içeren temizleyiciler ile dezenfekte edilmektedir. 
PAYLAŞ :
DİĞER Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edilen uçuşlar hangileridir ve iptal edilen uçuşlarım için ne yapmalıyım? İGA İstanbul Havalimanı 16.03.2020 METİN

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle kesilen havayolu bağlantılarıyla ilgili güncel bilgiler için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı web sitesindeki duyuruların düzenli olarak takip edilmesi, iptal edilen uçuşların değişim/iade işlemleriyle ilgili havayolu şirketleriyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 

PAYLAŞ :
Copyright © 2020 İGA

Soru Sor

Lütfen bekleyiniz.
Sorunuz bize ulaşmıştır teşekkür ederiz.

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İGA HAVALİMANI İŞLETMESİ A.Ş. AYDINLATMA METNİ

1. Giriş
İşbu Aydınlatma Metni; İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (“Şirket”) olarak internet ziyaretçilerimiz olan gerçek kişilere ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve Avrupa Veri Koruma Tüzüğü (“GDPR”) başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesinin ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır. Şirketimiz ile paylaşılmış olan tüm kişisel veriler hukuka uygun bir şekilde, faaliyet ve hizmet amaçlarımız ile bağlantılı ve ölçülü olarak işlenebilecektir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi Amaçları
Kişisel verileriniz Şirket tarafından, veri sahiplerinin talep, öneri, şikayet ve bildirimlerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması; veri sahibi ile iletişime geçilebilmesi; ileride çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi; veri sahibinin hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi; Şirket’in hukuki zeminde kendisine tanınan hakları kullanabilmesi amaçlarıyla, Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak işlenecektir.

3. Kişisel Verilerinizin Aktarılması
Kişisel verileriniz Kanuni yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla yetkili resmi kurum ve kuruluşlar ile kanunen yetkilendirilmiş özel kişilere ilgili mevzuatta öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri aktarma şartları ve amaçlarına uygun olarak aktarılabilecektir.

Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz (…) otomatik yöntemlerle; Şirket’e ait internet adresleri üzerinden bizzat veri sahibi tarafından bilgi verilmesi veya sistem üzerinden talep ve formların iletilmesi suretiyle elde edilmektedir. Söz konusu kişisel verilerinizin Şirket tarafından işlenmesindeki hukuki sebepler; Veri sahibinin Açık Rıza metninde, Kanun’un 5.maddesinin birinci fıkrası uyarınca vermiş olduğu rıza ile Kanun’un 5.maddesinin ikinci fıkrasının ç, e ve f bentlerinde belirtilen açık rızanın istisnası olan hallerdir. Kişisel verileriniz belirtilen hukuki sebeplerle yürürlükte olan her türlü mevzuata uygun şekilde ve işbu Aydınlatma Metninin 4. ve 5. maddelerinde belirtilen amaçlarla Şirketimiz tarafından toplanmaktadır.

5. Veri Sahibinin md.11’de Belirtilen Hakları
Veri sahipleri, veri sorumlusu olarak hareket eden Şirket’e başvurarak kendisiyle ilgili; kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verisinin işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişiler hakkında bilgilendirilme; kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini talep etme; 6698 sayılı Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini talep etme; Kanun’un 11. maddesinin (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir. Veri sahipleri, dp@igairport.com adresi üzerinden taleplerini veri sorumlusuna iletebilirler.